Predstavy o láske a romantických vzťahoch sa u mnohých ľudí v živote postupne zmenia na sklamanie. Ružové obláčiky nechutia ako cukrová vata, ale majú často pachuť sĺz, sklamania, faciek, strachu, ponížení … .

Ženy chcú byť princeznami vo svojich vysnívaných rozprávkových životoch, no nie vždy sa to splní a narazia nosom na bezsennú realitu. Síce si niekoho nájdu, no pocit kráľovnej si neužijú Stanú sa z nich slúžky, osobné kuchárky, hromozvody tyranov, erotické pomôcky, boxovacie vrecia, trofej sukničkárov, osamelé pestúnky a vychovávateľky, terče ponižovania, zhadzovania a klamstiev. Otravy, ktoré nedoprajú chlapom flákanie, pijatiku, nezodpovednosť a neskoré príchody domov.

Chlapi by taktiež chceli byť hlavnými postavami vo svojom príbehu o nebojácnych šuhajoch, osloboditeľoch, rytieroch v jasnej zbroji, či ochrancoch, ktorí si taktiež zaslúži úctu, pekné slovo a pohladenie. No stanú sa z nich živé vibrátory, peňaženky, terče výčitiek a posmeškov, osobní šoféri, niktoši v očiach svokrovcov a automaticky tí zlí pri súdení sa o deti. Bytosti, ktoré nesmú ukázať slabosť, únavu, slzy, bolesť a strach. Tí, ktorí platia účty, pitie, obedy, večere, dovolenky, vstupné a sú nahraditeľní, keď im začnú ubúdať sily, alebo sa im zmenší bankové konto.

A takto si vzájomne muži a ženy ničia ilúzie o živote, láske, vzťahoch a pritom všetky tie naivné predstavy o kráse, romantike, nehe a zdieľaní pekného života so svojim partnerom nie sú nemožné. Mnohí to našli a v šťastí si to užívajú.

Čím to je, že niekto áno a niekto nie?