Mnohí mladí chlapci idú so svojimi “frajerkami” za ruku a ťahajú ich ako šarkana na motúziku. A vyzerá to ako “Aha, aj ja som si jedno dievča ulovil. Mám frajerku, je iba moja, no neviem kto to je. Neviem akým je človekom, akú má osobnosť, čo má rada, aké má názory… “ A mnohokrát si ani nevšimnú, že sa tie dievčatá pri nich už nesmejú tak, ako keď boli bez nich. Už neprežívajú toľko pekných chvíľ a radosti a namiesto toho častokrát znášajú nezáujem, neúctivé zaobchádzanie a nemajú sa o čom rozprávať.

Vraví, že ťa miluje. Ale pozná ťa vôbec? Alebo ťa miluje len preto, že si bola jeho jediná možnosť? Alebo miluje iba tvoje telo, sex s tebou a to, že sa môže svojim kamarátom pochváliť peknou frajerkou? Miluje ťa však, aj keď je s kamarátmi? Aj keď pri ňom nie si? Aj keď je sám, alebo v spoločnosti iných dievčat? Rozpráva o tebe úctivo a v dobrom, aj keď sedí pri stole s partiou?

Alebo vraví, že ťa miluje, no hanbí sa ťa vziať do spoločnosti a radšej je s tebou sám? Bojí sa, čo by na teba povedali kamaráti alebo jeho rodina? Je rád za to aká si, alebo sa ťa snaží zmeniť a neustále ťa napomína, aby si nerobila toto a tamto? Aby si vyzerala inač, aby si sa inač vyjadrovala, obliekala, česala, aby si chodila cvičiť, aj keď k tomu nemáš vzťah?

Trpezlivo počká, kým budeš pripravená na prvý bozk, prvý sex, prvé zoznámenie s jeho kamarátmi, rodinou? Počká, kým sa mu odhodláš otvoriť? Kým mu budeš dôverovať? Pretože dôvera sa musí budovať. Alebo je nervózny, pretože to chce hneď a prehovára ťa. Nalieha.

Miluje ťa a vraj mu na tebe záleží. Otvorí ti ale dvere? Čaká úprimne na tvoju odpoveď, keď sa ťa opýta ako sa máš? Vie, čo ti vadí, aké máš záujmy, bolesti, trápenia? Nechá ťa objednať si ako prvú? Vie, čo ti robí radosť? Vníma záchvevy tvojho tela, mimiku a keď sa ti smejú aj oči, nie iba ústa, aby si ho uspokojila, že je všetko v poriadku? Že si šťastná?

Dáva ti drahé dary? Alebo aj takú “obyčajnú” pozornosť, akou je kvet, ktorý všetko vyjadrí aj bez slov? Zaujíma ho, či vôbec chceš ísť na ten film? Či sa ti páči rýchla jazda? Či ti to naozaj chutí?

Rieši s tebou problémy? Alebo sa pri každej maličkosti vyhráža rozchodom? Nechá ťa dýchať a slobodne sa rozhodnúť? Alebo ťa upozorňuje, že keď ho odkopneš, tak sa zabije?

 

/písané z pohľadu muža, čo neznamená, že to nemôže byť opačne/