Vzťahová prostitúcia – častý jav u niekoho, kto má potrebu úmyselne ubližovať a klamať, na úkor sklamania toho druhého, pretože to je výplata vzťahovej kurvy namiesto peňazí – dívať sa niekomu do očí a vidieť v nich najprv nádej, očakávanie, lásku a potom sklamanie a bolesť.

Vzťahová kurva (môze ňou byť žena, alebo chlap) namiesto peňazí zbiera po vzťahoch naivitu, nádej a sklamanie a smeje sa slzám smutnému človeku do ksichtu, pretože už čaká v poradí niekto ďalší. Nikdy ju nenapadne vcítiť sa do toho druhého, lebo iba sebecky zbiera lásku, pozornosť, vyznania, záujem a vernosť, a potom to všetko zbalí do tašky z hovna a zahodí do kanála, medzi krysy, výkaly a špinavú vodu – takto sa totiž púšťa k vode.

Vzťahovej kurve nevadí ani to, že sa hrá na vzťah s viacerými ľuďmi naraz. Každému stíha venovať slová lásky, chvíľku pozornosti a času a obrovské množstvo výhovoriek a klamstiev. A keď to praskne? No tak je na vine ten, kto v tú chvíľu nie je prítomný. Ten za to môže. Ten je zlý. Ten je zákerný. Ten otravuje. A zaslepení hlupáci, ktorí sú ešte stále namotaní, aj napriek tomu, čo je očividné, sa ich zastávajú kvôli pocitu, že si majú ku komu privoňať, koho objať, pobozkať, pojebať. Čo na tom, že milujú iba ilúziu o niekom. Raz zaplatia aj oni a predraží sa im to o čas, strávený so vzťahovou kurvou.

Ideálnou obeťou vzťahovej prostitútky je naivný človek s jazvami na srdci a na duši, ktorý sa stáva korisťou citového upíra. V takomto vzťahu nejde o hmotné statky, peniaze, bohatstvo a luxus. Je to o troche sexu, štipke pochopenia a nulovej ochote pre toho druhého niečo urobiť. Ide tu iba o potešenie zo sklamania v očiach partnera a o možnosť niekoho aktívne klamať.

Vzťahová prostitúcia je o pekných slovách a vyznaniach, no o mále skutkov, ktoré by ich dokazovali. Je to ochota vliezť s niekym do postele len tak. Je to vyciciavanie citov z toho druhého, ako jed z rany po uhryznutí hada a ich následné vypľutie, bez stopového množstva svedomia. Vysatie pekných chvíľ, rozhovorov, prechádzok, dotykov, vyznaní, objatí, pohladení, spoločných obedov, drinkov a neodprevadení domov, aby nikto nič nevidel.

Je to úmyselné pošliapanie pekného miesta po boku milujúcej osoby, ktoré mohlo prekvitať, no niekto na pekné miesto vstúpi, aby ho mohol zveľaďovať, a niekto aby mohol ničiť.

Je to o náhlom a nezadržateľnom odchode, odmlčaní a konci, bez akéhokoľvek vysvetlenia.

Je to o neopätovaní a nutnosti čím skôr na vzťahovú kurvu zabudnúť.

Zabudnúť skôr, než dorazí temnota.