My chlapi sme zvláštni. Akoby sme mali viac mozgových závitov na semenníkoch, ako v hlave. Je to naša, od prírody daná, pudová stránka.

Pre chvíľku rozkoše a túžbu po vagíne sme schopní klamať, kradnúť, vyvádzať krkolomné kúsky, dávať nesplniteľné sľuby, chváliť sa, vraždiť, zanedbávať chorobu, bolesť, flákať prácu, podvádzať, prekrúcať skutočnosti, rušiť plány a dohody, presúvať stretnutia s kamarátmi, nezdvíhať telefóny, neodpovedať na správy, prehovárať, manipulovať a prispôsobovať si vysvetlenia. Predstierame záujem, pochopenie, hráme sa na dobrých a chápavých poslucháčov a predstierame city a citlivosť.

Pre vidinu príležitosti na sex vstaneme, aj keby sme ležali v noci dolámaní, chorí a zničení v posteli. Vyskočíme na rovné nohy a ide sa. Štelujeme si vlasy, prehrabujeme sa v skrini a hľadáme vhodné tričko alebo najmenej pokrčenú košeľu, nalejeme na seba hektolitre parfumu a to len kvôli tej krátkej chvíľke rozkoše.

A po tej štipke elektrizujúcej slasti mávame výčitky, moralizujeme, robíme hrubé čiary za milenkami, podvádzaním a klamstvami. Sami sebe sľubujeme, že už nikdy viac. Už nikdy nepodľahneme tak bezhlavo a nevyužijeme všetky tie lacné alebo ľahké príležitosti na sex. Ale to všetko len do chvíle, kým sa semenníky znovu nenaplnia.

Je to tak. Sme otroci toho, čo nám visí v rozkrokoch a ináč to nikdy nebude. Je nám to vlastné a prirodzené od kolísky ľudstva. A dennodenne to ovplyvňuje naše životy, rozhodnutia a správanie. A to v každej oblasti. Ináč sa rozhodujeme s plnými a ináč s prázdnymi semenníkmi. A to nie len vo vzťahoch, ale aj v práci a pri rôznych činnostiach či záľubách. Lenivosť strieda ochota, nerozhodnosť zase priamosť a uvedomelosť. A naopak.

A mnohým ženám to takto vyhovuje. Aj keď vedia, že budú využité, zneužité, oklamané, odhodené alebo na jedno použitie.