Instagram. Mnohé príspevky sú inšpiratívne, náučné, zábavné, povzbudivé. Je o biznise, reklame a o budovaní značky/firmy. O zaujímavých produktoch, názoroch, recenziách. O pokroku a modernom svete. Spája ľudí po celej planéte. A v tomto všetkom je to fajn.

Je však aj o žraní času. O porovnávaní ľudí na základe profilov. O ukazovaní falošných životov, umelých vzťahov a svalov, o lacných prsiach a zadkoch. O ženách, ktoré zo seba urobili chodiacu reklamu na plastickú chirurgiu a zo svojich ksichtov živý billboard pre kozmetické značky a prípravky. O rozmaznaných pipkách a namachrovaných drzých sopliakoch, ktorí sa tvária ako z gangsta rapového klipu, no nenahrali ani jeden singel. Je to o žobraní názoru na seba, od cudzích ľudí.

Instagram je o výpredaji zľavových kódov od osôb, ktoré si myslia že s pár followermi sú zrazu osobnosťami verejného života a že tým pádom môžu od svojich sledovateľov zbierať otázky, dávať rady, odpovede a mať rozmaznané maniere celebrity.

Instagram je aj o pocite, že je všetko iba pekné. Iba o pekných miestach, pekných telách, pekných dušiach, pekných srdciach. Aj keď je to mnohokrát nastajlované, uhladené, upravené, prikrášlené, prifarbené. O vydarených fotkách v tých správnych uhloch, so správnym filtrom, v dobrej kvalite. O silných stránkach a prednostiach, nie o slabostiach, chybách, zlyhaniach. Veď, kto by chcel ukázať, že je tiež iba človekom, z mäsa a kostí? Človekom omylným?