Niekto nájde spriaznenú dušu a niekto nie. Niekto ju hľadá a niekto chce byť radšej sám. Niekto zdieľa svoj životný príbeh s partnerom a niekto si radšej chce užívať slobodu. Niekto už lásku stratil a nedokáže nikomu ďalšiemu dať svoje srdce. Pretože sa asi nedá donekonečna na vlastnej koži testovať, kto je ten pravý. Ani začínať stále od začiatku. A pre mnohých je byť single istotou, že ho nikto neoklame ani nepodvedie. Vyhne sa im však aj všetko to pekné, čo si nedokážu dať sami.

Mnohí sme nezadaní a mnohým to tak vyhovuje. A poniektorým nie. Buď sú sami kvôli tomu, že nemajú čo ponúknuť, alebo už je o nich verejne známe, že sú tyrani, násilníci, nerváci, pijaci, chorobní žiarlivci, ktorí robili všetkým svojim partnerom/partnerkám vo vzťahu peklo.

Poniektorí by ani nemuseli byť sami, no nedokážu nadväzovať kontakty, sú plachí, hanbliví, alebo staromódni nevyliečiteľní romantici. A to sa dnes už veľmi nenosí. Bohužiaľ. Aj mňa občas mrzí, že asi nikto neocení to, čo som schopný ponúknuť. Asi mi chýba to, čo ponúknuť nedokážem a ani nechcem. Čo už.

U mnohých je srdce čiernou skrinkou stroskotaných vzťahov a poslednú haváriu neprežila ani nádej. No žiť treba ďalej. A možno nie je každému súdené s niekým byť. Mnoho ľudí je nezadaných a užívajú si ten čas aj tak. Chodia do kina, do parku, venujú sa záľubám, pracujú, študujú, bývajú aj zaspávajú sami. Poniektorí využívajú erotické služby alebo si kúpili silikónovú pannu, pretože tiež majú svoje potreby. A kto si berie silikónovú pannu so sebou aj do spoločnosti 😀 napríklad do reštaurácie alebo do baru, tak ušetrí. Pretože tá nemá panna si nikdy nič neobjedná 😀

Každopádne, byť nezadaný neznamená byť osamelý. Pretože existuje rodina, priatelia, kolegovia… .

A viete čo? Ani sa nedivím, že mnohí ľudia sú radšej sami.