Mnohé ženy vinia z každého neúspechu svoj vzhľad. „Pre boha, nevyšlo to, nechce sa so mnou stretnúť, odmietol ma, toto som posrala, tamto som posrala, určite kvôli tomu, že mám široké boky, veľké brucho, veľký zadok, nadváhu… pretože som tlustá, hnusná, odporná… .“ No neuvedomujú si, že to môže byť úplne kvôli niečomu inému. Napríklad kvôli tomu čo povedia, ako to povedia, ako sa správajú, prejavujú a častokrát aj kvôli tomu, že samé poukazujú na tie svoje „nedostatky“ a zhadzujú sa naozaj nepekným smutným spôsobom. Pred chlapom, ktorého vidia prvýkrát „Fuj ale som odporná, tlustá, hnusná, ale raz budem iná.“ Alebo sa nebodaj ešte ospravedlňovať chlapovi za to, že máš malé prsia, ale že sa nemusí báť, pretože ideš čoskoro na operáciu. Zdravá žena.

Uvedom si, že každá žena nejakú postavu musí mať. Keby takú mať nemala, tak by mala inú. A ja som vďačný, že nie je každá žena rovnaká, s rovnakými krivkami, rovnakou farbou vlasov, rovnakým prejavom, rovnakými záľubami… .Kurva, prijmi sa taká aká si. To čaro osobnosti, iskra a radosť zo života prekryje všetko. Pozri koľko známych osobností je pri tele a majú všelijaké postavy či dokonca choroby a hendikepy. A máš pocit, že všade spomínajú, že sú odporní a chcú zomrieť? Myslíš si, že sú menejcenní? Nie! Majú tej energie a radosti zo života na rozdávanie. Navyše, keď máš pocit, že existuje nejaký novodobý ideál ženskej krásy a nejaká šablóna, podľa ktorej by mal každý vyzerať, tak si uvedom, že každému sa páči niečo iné. A ja som vďačný za tú rozmanitosť, pretože každý si môže vybrať podľa vlastného vkusu. Ale nikto nechce niekoho, kto sa už na prvom rande zhadzuje a nerozpráva o ničom inom, iba o tom ako je nespokojný so svojou postavou. A ešte keď je to podané naozaj takto hnusne.

Takže ešte raz – kým si budeš myslieť, že ti niečo nevyšlo kvôli vzhľadu, tak ti poviem novinku – existujú aj iné dôvody, kvôli ktorým niečo nevyjde alebo kvôli ktorým ťa niekto odmietne. Nesadnúť si s niekým môžeš aj kvôli tomu, že nemáte vôbec nič spoločné. Takže nemusíš hneď niekomu nadávať že je hajzel a ide mu iba o vzhľad, preto ťa odmietol alebo nepozval na ďalšie rande. Keď sa celý večer iba zhadzuješ a nadávaš sama na seba, že si odporná, hnusná a neviem aká. Myslíš si, že je to pre toho chlapa príjemné, to počúvať? Človek ktorý sa takto zhadzuje nie je ani pripravený na vzťah, pretože tam by malo ísť úplne o niečo iné, nie iba o vzhľad. A načo takého človeka uisťovať a prehovárať, že nemá pravdu? Keď o sebe neustále rozpráva v zlom?

Ten človek musí na tú svoju hodnotu prísť sám.