Promiskuitné, prepité, prekurené piče sa vždy navzájom nájdu a budú si skvelými kamarátkami. Lebo jediné, čo si vedia navzájom dať a ponúknuť sú rady v štýle – „Vyjeb sa na lieky, vyjeb sa na riešenia, vyjeb sa na zabojovanie o svoju lásku. Jediné, čo potrebuješ, je pohár vína. A zajebať si s prvým chlapom, ktorý sa ti naskytne.“

 Ale, nie všetko vyrieši cigareta, prekurená ukričaná kamarátka, vysedávanie pri vínku a sex. Sú problémy, ktoré treba naozaj riešiť a riešiť si problémy vo vzťahu s partnerom, a nie s kamarátkou, ktorá predsa do vašich sŕdc nevidí. Iba si chce mať s kým zafajčiť, vypiť a ponadávať, aký je ten život zlý a nespravodlivý. A ako si vy ženy zaslúžite už len z princípu čičíkanie a aby bolo o vás postarané. Že si automaticky zaslúžite pozornosť, záujem, dary, opateru…. Ale čo dokážete dať? Nie iba očakávať a mať prednastavené, aký by mal byť chlap, aké by mal mať vlastnosti. A vy si zaslúžite bezchybných chlapov, lebo vy ste predsa rodičky a trpíte pri pôrode. A chlapí sú tí menejcenní. Neviem ale, že by žena bola hermafrodit a dokázala by sa oplodniť sama, aby mohla nadávať na VŠETKÝCH chlapov, aké sú to svine a zaobídete sa bez nich. A čo vaši otcovia či synovia? To nie sú chlapi? To že ste rozťahovali nohy kadejakým kokotom, hajzlom a ojebovákom, je váš problém. Nie problém chlapov všeobecne. Alebo keď s hajzlom otehotniete a žijete roky v zlom vzťahu a potom zatrpknete na všetkých.

Takže ešte, raz. Osobne si myslím, že dobrá kamarátka nie je tá, ktorá ti „skvele“ poradí tak, aby ti dojebala vzťah, aby neprišla o niekoho, s kým môže piť, kuriť, sŕkať skurvenú smradľavú kávu, ohovárať a rozprávať aký je život zlý. Ale nevedieť zaňho zabojovať, ani robiť kompromisy a pochopenie chcieť iba pre seba. Brať, prijímať, očakávať a mať nároky. Ale nevedieť nič dať. Alebo občas roztiahnuť nohy a tváriť sa, že robia chlapovi láskavosť. A popritom si myslieť, že silná žena je tá, ktorá už iba z princípu zhadzuje a uráža mužov, s tým svojim prefajčeným, vykričaným hlasom a hrubým správaním, odmietajúca, že žena je nežné pohlavie. A iba z princípu sa vysmiať za darovaný kvet, napísanú báseň, romantické vyznanie. Pretože to sú podľa nich slabosti. A chlap musí byť poslušný pes, kým tá silná žena kričí povely s pohárom vína v ruke a pri čítaní motivačných citátov.