Mnoho ľudí má problémy, depresie, zneuživajú ich, alebo šikanujú v škole, doma, na pracovisku…  a každé pekné slovo, každé vypočutie, každý rozhovor im môže skrášliť deň, vysušiť jednu slzu, vyčarovať jeden úsmev a možno aspoň na chvíľu dať do duše pokoj.

Bavte sa s ľuďmi, odpisujte, odpovedajte. Ak to ovšem nie je nejaký oplzlý zvrhlík, ktorý vám dáva neslušné návrhy, je drzý, posiela nemravné fotografie, alebo je to nejaký fake zákerný výtvor.

Nikdy neviete, komu pomôžete aj jednou vetou, aj keď je to cudzí človek. Aj keď sa vám fyzicky nepáči. Nie každá konverzácia sú totiž pytačky, vyznania, komplimenty. Treba sa vedieť s ľuďmi rozprávať aj keď len tak, bez očakávaní. Povzbudiť, pomôcť, poradiť si zaslúži aj ten, kto vás nepriťahuje. Nikdy neviete komu skrášlite deň. Neviete kto to má aké ťažké a kto prežíva aké peklo, pretože každý máme v niečom svoje peklo už tu na zemi.

Mnoho ľudí sa nebaví s tými, ktorí im prídu neatraktívni, škaredí, nemoderní, pristarí, primladí, akoby tým mali niečo stratiť. Akoby sa báli, že sa im zníži rating. No zaslúži si napríklad iba pekná žena, aby sa jej zastali? Iba ak je chudá, sexy, s dokonalým účesom, mejkapom, úsmevom? A ak je pri tele, menej sympatická, tak nie? Veď keď niekomu pomôžete, alebo sa s ním bavíte, tak to neznamená, že s ním musíte začať chodiť, alebo ho pojebať. To platí aj o chlapoch, aj o ženách.

A viem na sebe, že je fajn odpísať aj cudzej osobe. Nikdy neviete, kto vám niečo do života dá. Kto vyčaruje úsmev na tvári vám, alebo pomôže, poradí, dodá nejaký chýbajúci dielik do skladačky života, ktorú dennodenne budujeme.

Všetci tu dávame na dlani svoje súkromie, myšlienky, postoje, názory, tak prečo by nám malo vadiť, keď si nás niekto všimne a napíše nám? Ak budíme svojou aktivitou pozornosť; ak niečím zaujmeme niekoho cudzieho, nového, tak je to fajn, alebo nie? V opačnom prípade si strčte tie svoje nagelované, nastajlované, zmachlené sebecké profily do riti a tam si dýchajte tie svoje hovná.