To je tá ohľaduplnosť a láska k prírode? Pobyt na čerstvom vzduchu a turistika? Keď ľudia majú tak veľmi radi prírodu, že sa fotia pri aute, na štvorkolke, alebo motorke, zaparkovanej na lúke v národnom parku? Už len natrhať kvety v chránenej oblasti a urobiť si veniec na hlavu, pre krajšie foto na svoj profil na instagrame.

Ja tomu naozaj nerozumiem. Nasačkujú sa s tereňákmi, alebo štvorkolkami do lesa a tam jazdia hore dole. Všetko rozjebané, rozryté, hluk, smrad. Je im jedno, či je obdobie hniezdenia, alebo či niekde nie sú schované mláďatá, či chránené druhy. Veď to je predsa iba strom, iba kvet, iba had, iba myš, iba chrobák, iba včela, iba jašterica, iba huba. Nevadí, že je to obživa pre niektoré živočíšne druhy. Ale keby niekto prešiel kolesom cez hlavu psovi, tak to už by zrazu riešil každý. Zrazu by vyliezli tí bojovníci za prírodu a zvieratká. Lebo zviera je pre poniektorých asi iba pes.

A také tie idiotské argumenty, že aj stroje pri ťažbe robia hluk a nechávajú rozrytú zem, alebo že lietadlá robia väčší bordel, ako to čmudenie z výfukov medzi stromami? Podľa tejto logiky asi nie je také hrozné dať niekomu facku, lebo päsťou je to horšie? Alebo znásilnenie nie je tak vážne, pretože vražda je vážnejšia? Alebo keď sused bije svoje deti, tak budem biť aj ja tie svoje?

Tak nerešpektujme nič. Nech zavládne chaos. Právo silnejšieho a šikovnejšieho. Vyserme sa na predpisy, ohľaduplnosť, vzájomné spolunažívanie a ochranu prírody. Lebo mnohí tu fakt na všetko kašlú a kvôli tej ľahostajnosti to ide všetko do riti. Hlavné je predsa zabaviť sa a to aj na úkor prostredia. Aj na úkor demolovania okolia, plašenia zveri, lámania, mliaždenia, dymenia… .