Ráno sa prebudíš a už vieš, že si ušetril. Peniaze, benzín, nervy, čas. Všetko to venuješ niekam inam. Na prácu, záľuby, rodinu, kamarátov. Aj keď si uvedomuješ, že nič z toho ti nedá pocit zamilovanosti a ani aké to je byť milovaný. Nič z toho ti nedá vášnivé bozky, objatie, zdieľanie jednej postele, vlastnú rodinu. Doba však praje bezcitnosti, klamstvu a cudzoložstvu, pretože je to vraj tak v móde. Vraj za to môže doba. Úbohá výhovorka. Doba predsa nemá srdce, krvný obeh, názor, myšlienky, hlas, charakter, penis, vagínu, ani svedomie. To my. Doba je iba časový úsek, v ktorom žijeme a vraj najlepšie, ako vieme. Je ale naozaj najlepšie pre nás mať vzťahy, založené na majetku, spoločenskom uznaní, sexe a zbieraní trofejí? No bezcitní a bezohľadní ľudia nemajú radi, keď sú milovaní, zahrňovaní telefonátmi, správami, darčekmi, pozornosťou. Celé je to pre nich obťažujúce, ako pocit hovna na podrážke. Netušia ale, že to hovno stojí v ich topánkach. Využívajú každú príležitosť na sex a jebú medzi sebou ako dva o seba plieskajúce kusy mäsa, pretože im to dáva pocit, že za niečo stoja. Že sú niekým. Jebú sa v autách, výťahoch, na verejných záchodoch, schodiskách, stoloch v práci a nazývajú to kamarátskou výpomocou. A keď už sú stokrát použití a genitálie majú vyťahané, ako bezdomovec sveter, tak zrazu zatúžia byť niekým milovaní. Získať oporu a istoty. Lezú poznačení tou špinou do vzťahov pomocou klamstiev o citlivosti a pochopení, no nevedia city dávať, ani prijímať. Hrajú svoje životné herecké role, no nedôverujú a nie sú dôveryhodní. A ani nevedia, že je to pre vzťah dôležité. Nevedia, že od vzťahu nemôžu iba očakávať a brať z neho, ale musia mať taktiež čo ponúknuť a očakáva sa od nich viac, než len prázdne slová. No nevedia to, pretože tým desiatkam – stovkám sexuálnych partnerov boli ľahostajní a tak si myslia, že ten chlad je normálny.

….

Človek potrebuje cítiť, že je pre niekoho dôležitým, podstatným, najlepším, najkrajším a ak to niekto zneužije iba na fyzické uspokojenie a potom toho druhého zahodí, tak aj v ňom zabije tie ideály. Týmto svojim bezohľadným správaním tak množí zatrpknutých a sklamaných ľudí, ktorí taktiež prestanú veriť na lásku a začnú si radšej tiež iba užívať, viesť povrchné vzťahy, piť, fetovať, flákať sa a podobne.. , lebo si myslia, že iba tak budú mať v tomto svete miesto. A zostarnú stokrát pojebaní, unavení, osamelí, tak ako mnohí ďalší, ktorí si mysleli, že mladosť je večná a stále je čas na hľadanie serióznosti, spoľahlivosti, vernosti, úprimnosti, zodpovednosti.

Úplne najhoršie je predstierať pri zamilovanom človeku lásku k nemu iba kvôli zneužitiu. Jednorazovo, alebo pravidelne. Oberať ho tak o ilúzie a nádej a v jeho nevedomosti z neho modelovať kus mäsa, ktoré keď sa dozvie, že to všetko bola iba hra, tak zanevrie na všetky tie pekné definície o láske. A potom sa čudujeme, že si už nikto navzájom neverí a to ani pri niekom, kto by si tú šancu aj zaslúžil, pretože to myslí vážne a úprimne.

Kurva, nerobme si to!!!