Toľkí sa vyjadrujú k politike či voľbám, hádajú sa kvôli tomu, nadávajú a rušia kamarátstva. Neuvedomujú si však, že žiadny výsledok volieb nezmení to, čo je v ľuďoch. Nezmení ani ich povahy, ani ich zlozvyky, ani ich vlastnosti. Z klamárov, závistlivcov, lenivcov, podliakov, neverníkov, sukničkárov, feťákov, ožranov, gamblerov, bitkárov, sa nestanú iní ľudia a nezmenia sa medziľudské vzťahy. Tie totiž nie sú ani o systéme, ani o politike, ani o úradoch.

Klamári neprestanú klamať, závistlivci neprestanú závidieť a podrážať nohy tým šikovnejším, ignoranti neprestanú znečisťovať prírodu a parkovať ako kokoti, zákeráci neprestanú ohovárať kamarátov, chválenkári sa neprestanú vystatovať, a tí, ktorí podvádzajú svojich partnerov, ich neprestanú podvádzať. Nezmizne nevychovanosť, rozmaznanosť, namyslenosť, násilie, povrchnosť, zbabelosť, záškodníctvo, úchyláctvo, rasizmus, diskriminácia, hyenizmus, lakomstvo, chamtivosť.

Nič z toho v ľuďoch nezmení žiadna politická strana. Ani žiadny kandidát na prezidenta. Ten zázrak musí urobiť v sebe každý človek sám.