Určite si radi a s úsmevom pozeráte fotografie bábätiek, alebo videozostrihy detí. A teraz si predstavte, že to, na čo sa tak láskavo dívate, by sa nikdy nenarodilo. Niečo tak pekné, čisté, nevinné. Iba kvôli tomu, že niekomu prepína z výroku „moje telo, moje práva“ a rozhodne sa, že sa to nikdy nenarodí, nikdy neusmeje, nikdy nezažije radosť, šťastie, úspech, lásku. A pritom dieťa je samostatné telo a s tým svojim telom žije až do smrti. A nemôže za to, že si niekto chcel iba tak pre zábavu zajebať, no zodpovednosť odmieta.

Dieťa nie je nádor, ktorý je možné do určitého obdobia po oplodnení vyrezať. Ozývaš sa? Diskutuješ? Smeješ sa? Zažívaš lásku, pocity, chute, vône? Máš záujmy, partnera, kamarátov? Máš to, pretože sa niekto rozhodol, že budeš žiť. A teraz si skús predstaviť, že by sa rozhodol ináč. Alebo že by tu nebola osoba, ktorú miluješ, lebo by sa jej matka rozhodla, že sa nikdy nenarodí. Je ti to jedno?

Aký pohľad by sa ti páčil viac? Na novorodenca, alebo na kúsok krvavého tkaniva?

To akože by mali byť všetky deti na svete radi, že im vôbec niekto urobil láskavosť tým, že im dovolil narodiť sa? Pritom najväčší dar je plodnosť. Iba vďaka nej sme nevymreli. A kto si to neváži a hazarduje s tým, tak nech si zašije vagínu a nechá len malý otvor  na čúranie. A keď bude náhodou čítať tento text, tak nech túto vetu vytiahne z kontextu a rozhorčuje sa.

A že iné práva má dieťa, ktoré by sa mohlo narodiť po oplodnení znásilnením? Predstavte si, že máte napríklad 18 rokov a matka sa vám prizná, že s vami otehotnela počas znásilnenia. Znenavídite sa zrazu za to? Spáchate samovraždu? Budete mať pocit, že je to vaša vina? Bude vám ľúto, že máte svoj život? Alebo keď vám dá kamarátka do náručia podržať jej dieťa, aby ste vedeli, aký je to pocit a potom povie, že ju znásilnili a otehotnela. Budete sa na to bezbranné, nevinné dieťa pozerať inak?

Rozprával som sa so ženami, ktoré boli znásilnené a mám známu, ktorá potom otehotnela. Dieťa si nechala, je z neho už dospelý človek a keď som sa jej pýtal, či sa zamýšľala nad tým, že pôjde na potrat, tak povedala že áno, ale že s prvým okamihom, keď svoje dieťa uvidela, sa rozplynula predstava, že by si ho nemala nechať. Teraz je naňho hrdá a má radosť, že je matkou. A že sú hlupane všetky sebecké ženy, ktoré premýšľajú nad tým, že by si dieťa nechali vziať iba kvôli tomu, že ho nesplodili s láskou svojho života. Môžu tak prísť o jedinú možnosť v živote byť hrdými matkami, pretože aj potrat predstavuje riziko.

Ronald Reagan povedal výstižnú vetu „Všimol som si, že všetci, ktorí sú za potraty, sa už narodili“

Aký pocit to musí byť pre človeka, ktorý sa dozvie, že sa narodil len náhodou? Že jeden rodič ho chcel, ale druhý trval na potrate. Že stačilo málo a nikdy nemusel existovať, vnímať a mať svoj život. A každý máme svoj život svojim spôsobom radi. Dávame pozor, keď ideme cez cestu, bojíme sa bolesti, havárie, pádu lietadla, vraždy. Chceme totiž ŽIŤ a bojíme sa o seba.

Aký pocit to musí byť pre ženu, ktorá zvažovala potrat, no nakoniec sa dieťa narodilo? Ako veľmi jej pri držaní bábätka v náručí musí naháňať hrôzu predstava, že by sa nikdy nenarodilo?

Tehotná žena pritom pri zvažovaní potratu nerozhoduje o svojom tele, ale o tele, ktoré sa v nej rodí a bude samostatne žiť mimo jej tela. Že to dieťa nesplodila sama so sebou, ale s bunkami z iného tela – z tela chlapa.

A ak niekto dieťa nechce, necíti sa pripravený, alebo nie je dostatočne zabezpečený, aby sa o dieťa postaral, môže dopriať radosť z výchovy dieťaťa tým, ktorí ho nemôžu prirodzenou cestou mať. A kto vie, možno si k sebe časom nájdu cestu.

Netreba zabudnúť, že najväčší darom prírody je plodnosť. Lebo iba tak sa život uchová. Je nehorázne brať plodnosť a sex iba ako zábavu, bez akejkoľvek zodpovednosti v štýle – na sex som pripravený, ale na rodičovstvo nie.

A keď už niekto dieťa má, tak pochybujem, že by chcel vrátiť čas a nikdy ho radšej nemať. Aj keď je choré. Má totiž taktiež svoj svet a emócie. Rodičovstvo navyše zmenilo mnohých nezodpovedných ľudí na presný opak; zmenilo lajdákov, grázlov, zločincov… . Aj keď samozrejme nie všetkých.

A také tie ženské argumenty, že sa im chcú chlapi nejakými zákonmi hrabať vo vagínach a v materniciach a rozhodovať o nich? Zaujímavé, že pri sexe im to ale nevadí. Že tam putujú desiatky penisov, prstov, jazykov, erotických pomôcok.