Často si všímam, že na Facebooku vznikajú aj také tie jednodňové profily a nikto nevie, kto za nimi je. Proste sa objavia, napíšu nepekný komentár k nejakému príspevku, či už mestskému alebo k nejakej osobe či práci niekoho iného a keď si potom na ten profil pozriete, tak na druhý deň alebo o pár dní už neexistuje. A mne osobne sa toto veľmi nepáči. Takáto zbabelosť. Pretože za každým profilom, aj za tým fejkovým, stojí reálny človek – zbabelec s poruchou osobnosti, ktorý to nedokáže povedať pod svojím menom a tak naberie odvahu iba s fejkovým profilom, kde nie je jasné, o koho ide. A tieto komentáre falošných profilov mi vadia aj pod príspevkami ľudí, ktorých nemám rád. Pretože to nie je fér. Keď niekto vie, kto ste vy, no vy neviete kto je ten dotyčný, ktorý prišiel provokovať, urážať, zhadzovať.

Najhoršie na tom je to, že väčšinou je to niekto, koho poznáte. Niekto z blízkeho okolia, kto vám to nevie povedať priamo. A nejde iba o mňa. Ale objavuje sa to pri mnohých príspevkoch iných ľudí, inštitúcií, firiem, samospráv… .

Keby sa tak pri zriadení každého profilu na facebooku overovala totožnosť, tak ako keď sa chcete napríklad zaregistrovať na Tipos alebo ak chcete blogovať na SME, tak to by ubudlo veľmi veľa hrdinov, podozrivých profilov, pochybných informácií, vyhrážok a zdieľania kadejakých bludov.

Kde sa to v ľuďoch berie? Tá potreba založiť si nový profil na facebooku iba kvôli napísaniu nejakého komentára, alebo aby mohli niekoho rýchle zhodiť. Anonymne.