Zaujímavé je pozorovať niektoré diskusie a príspevky, v ktorých sa ľudia – vraj uvedomelí občania s prehľadom, vysmievajú politikom, no aj iným osobám verejného života za vadu reči, za tiky, za chyby, pomýlenia, nadváhu a podobne.

Odkiaľ ale vedia, že ten na koho ten svoj idiotský výsmech smerujú, nie je chorý? Že nie je po úraze, či traume? No pohotovo dokážu vtipkovať, zhadzovať a robiť z toho relevantný argument do diskusie. Ale napríklad pri skutočnom príbehu z filmu Kráľova reč, kde hlavný hrdina mal problém rozprávať na verejnosti a trénoval reč, aby sa mu nesmiali…. tak tam každý srdiečkoval a rozplýval sa nad príbehom a že to nie je hendikep, ani nič vtipné. Že je odvaha byť súčasťou verejného života a robiť prejavy aj s vadou reči. Taktiež sa oplakávajú a velebia rôzni ľudia, ktorí majú vady, sú chorí, hendikepovaní …. robia sa rôzne videozostrihy so srdcervúcim hudobným podkladom a každý sa rozplýva… nikto si nedovolí ani jeden vysmievačný smajlík – a ak áno, tak mu ostatní naložia, že je bezcitný a neviem aký.

Ale pri politikoch a známych osobnostiach je to iné. Tam sa mnohí vysmievate, vyrábate rôzne vtipy, videá, fotomontáže. To sa im budete vysmievať aj za vozík, barlu, protézu, jazvy, tragédie? Aj keď aj to som už videl, keď sa jednému z politikov hlupáci v diskusii smiali, že prišiel pri tragédii o celú rodinu.

Pri politikoch je asi problém, keď niekto urobí chybu, račkuje, koktá, alebo nemá postavu podľa novodobého zvráteného kultu tela.

Stačí, že sa niekto pomýli v nejakej diskusii, alebo breptne, a hneď tie supy z celej diskusie vytiahnu ten jeden jediný okamih a robia z toho vtipy. A to podstatné, dôležité sa stráca. To si nikto nevšíma. Lebo ľudia sa chcú baviť a škeriť na monitory, ako keď ožran vracia prázdne fľaše do automatu.

Na úkor idiotských vtipov verejnosti ušlo mnoho podstatných vecí, diskusií, prejavov. Takto chcú ľudia zmeny.

Z politikov sa smiať za chyby a vady, ktoré nie sú do politickej diskusie relevantné, no na seba a svoje rodiny ste hákliví. Na svoje bolesti, nezdary, tragédie. Alebo keď vám príde decko uplakané domov, že mu nadávajú za strojček, okuliare, ryšavé vlasy, koktanie, nadváhu … .